Proses Emniyeti Sempozyumu’nda Katılımcı Olarak Yerimizi Aldık

Posted by MSM 15/04/2019 0 Comment(s) MSM News,

GÜVENLİ BAĞLANTILAR KURMAK İÇİN, 9-10 NİSAN TARİHLERİNDE BİLİŞİM VADİSİ’NDEKİ PROSES EMNİYETİ SEMPOZYUMU’NDA KATILIMCI OLARAK YERİMİZİ ALDIK

 

 

Sosyal-sanayi tesisleri, enerji santralleri, rafineriler, atölyeler, gökdelenler, iş merkezleri ve gemiler gibi dahili ve harici ortamlardaki elektrik tesisatlarında “güvenli bağlantılar kurma” iddiasıyla 20 yıldır faaliyet sürdüren firmamız, bu iddiasının bir gereği olarak sektördeki gelişmeleri yakından takip etmeyi görev bilmekte ve bu kapsamdaki sempozyum ve konferanslarda da, yer almayı iş tanımının bir parçası saymaktadır.
 
Bu yıl 2’ncisi yapılan ve firmamızın da katılımcısı olduğu Proses Emniyeti Sempozyumu; endüstriyel tesislerin asla ihmale getiremeyeceği en önemli konuların başında gelen ve yaşayan bir süreç olan proses emniyetine; yani mühendislikten tasarıma, proseslerdeki tehlikelerin belirlenmesine, olay analizlerine, değişiklik yönetimine, ekipmanların bakımına, gözetimine ve testlerine, proses kontrol ve alarm sistemlerine, işletme ve bakım prosedürlerine, personelin eğitimine ve insan faktörüne odaklanır.
 
Yeniden yayınlanacak olan SEVESO III Direktifi ile, büyük endüstriyel kazaların önlenmesi ve etkilerinin azaltılması amacıyla, büyük kaza risklerinin kontrolü ile ilgili olarak sanayiciye birçok yeni yükümlülük gerektirmektedir. SEVESO III Direktifinin mevzuatımıza uyumlaştırılması, ülkemizde büyük endüstriyel kazaların önlenmesi ve etkilerinin azaltılması yönünde büyük faydalar sağlayacaktır. Fakat bununla beraber yasal, teknik ve kurumsal reformları da beraberinde getirecektir. Bu reformlar ilgili paydaşlar için teknik bilgi, donanım ve bütçe gereksinimi doğuracak ve sonuçta ülkemiz için ciddi bir sınav olacaktır.

 

 

Bu süreçte, konu ile ilgili olan tüm paydaşları; mevzuat yapıcıları, denetçileri, sektör çalışanlarını, eğitimcileri, ürün ve hizmet girişimcilerini, belgelendirme kuruluşlarını bir araya getirerek; bilgi birikimlerini, araştırmalarını, sorun ve çözümlerini, ürün ve hizmetlerini paylaşmayı hedefleyen geniş çaplı bir sempozyumun düzenlenmesi; sürecin anlaşılması ve yönlendirilmesi için tüm paydaşlar açısından faydalı olması hedeflenmektedir.
 
ATEX sertifikalı Ex-Proof elektrik malzemeleri pazarında uzun süredir yer alan MSM Mühendislik, ATEX sertifika başvurularını tamamlayarak, Ex-Proof malzemelerin üretimine de başlamış bulunmaktadır.

 

MSM Mühendislik, patlama ve yangına dayanıklı ATEX sertifikalı Ex-Proof elektrik malzemeleri imalat ve pazarlamasında, tecrübeli bir firma olarak deneyimini paylaşmak ve sektörel gelişmeleri takip etmek için, bu önemli sempozyumda katılımcı olarak yerini almış ve güvenli bağlantılar kurma iddiasını yerine getirmiştir.